تبلیغات
سایت کشاورزی - آبخیز داری
بازدید امروز : 65
بازدید دیروز : 67
بازدید این ماه : 780
بازدید ماه قبل : 804
کل بازدید : 38016
سایت آموزشگاه کامپیوتر

مهندس مهدی رحیم پور

بهمن و مبارزه با آن:

- تعریف بهمن:avalanche
 
بهمن عبارت است از حرکت توده بزرگ برف که بر روی دامنه کوهها به طرف بایین سقوط می نماید .توده برف ضمن حرکت ممکن است یخ ، آب ، خاک ، سنگ و... را به طرف بایین حمل کند.

- عوامل مأثر در شروع حرکت بهمن:
 1)باد
2)امواج صوتی
3)ارتعاشات زلزله ای
4)عبورانسان و حیوان
5)نابایداری برف ناشی از سستی لایه های زیرین در اثر ذوب
6)درجه شیب
7)درجه حرارت

-انواع بهمن :
 
از نظر شکل :از نظر شکل ظاهری میتوان دو نوع بهمن شناسایی نمود:
الف) بهمن سطحی یا گرد و غباری
      این نوع بهمن در اغلب مواقع ظاهر میشود   و در آن قسمت سطحی برف جابجا می شود . که این نوع بهمن از برف تازه و خشک حاصل می گردد . و در ضمن حرکت معمولآ همراه باد بوده و یا هوا را با خود به حرکت در می آورد . و خسارت آن کمتر است .

ب) بهمن عمقی یا مرطوب:
    در این بهمن لایه برف به طور کامل از جا کنده شده و به پایین حرکت می کند این نوع بهمن در شرایط آب و هوایی خاصی ظاهر می شود . و آن زمانی لست که هوا از نظر دما کمی ملایم تر شده و کمی ذوب انجام گرفته باشد . مثل اوایل بهارنوشته شده توسط وحیده جمالی پرمهر در شنبه 20 آذر 1389 و ساعت 12:11 ب.ظ [+] | نظرات ()
»» بیوتکنولوژی در کشاورزی چیست؟»» آشنایی با خواص کلم بروکلی»» مساحی و نقشه برداری با کمترین خطا در کمترین زمان بدون مراجعه به زمین زراعی»» چرا زنبورها پس از نیش زدن می میرند ؟»» شلغم»» خواص دارچین چیست؟»» زنگ زرد»» معرفی و خواص شیرین بیان»» NOD32 Antivirus v5.0.84.0»» معجزه خداوند در قرآن کریم سبب گرایش دانشمند مشهور آمریکایی به دین اسلام»» فراخوان مقاله اولین همایش تخصصی توسعه کشاورزی استانهای شمالغرب کشور»» کشت خیار گلخانه ای »» الگوهای توسعه كشاورزی»» خواص دارچین»» فلفل دلمه ای»» آزولا»» خواص دارویی گیاه بومادران»» کنجد »» درخت کاکائو»» پرورش بن سای bonsai »» گل گلایول»» تقویم سال 1390»» نحوه كاشت درختان سردسیری (سیب ، مو ، گردو ، گلابى ، زردآلو ، بادام ، هلو)»» نرم افزار خوشنویسی میرعماد»» برنامه مدیریت مطب،كلینیك،درمانگاه ، آزمایشگاه و پذیرش بیمارستان و تهیه دیسكت بیمه»» خواص دارویی زرشك»» هیپنوتیسم و کاربردهایی برای درمان»» دانلود رایگان نرم افزار آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی»» NOD32 Update backupper V 0.1»» شاهدانه یا به زبان محلی خودمان چتنه
Copyright © 2007- www.avasabz.tk

بورس لباس زنانه ماوی
نظر شما در مورد مطالب سایت؟