بازدید امروز : 65
بازدید دیروز : 67
بازدید این ماه : 780
بازدید ماه قبل : 804
کل بازدید : 38016
سایت آموزشگاه کامپیوتر

مهندس مهدی رحیم پور
بخش کشاورزی با سهم 20 درصدی در تولید ناخالص ملی و سهم 25 درصدی در اشتغال، جایگاه مورد تاکیدی در روند توسعه اقتصادی کشور دارد و  مقوله توسعه کشاورزی بسان سایر مفاهیم، همواره نیازمند فرصت هایی برای نواندیشی و بسط ایده ها و اندیشه های متخصصان و تبادل آموخته ها و تجربیات صاحبنظران و مدیران اجرایی است. از اینرو برای فراهم سازی چنین فرصتی، اولین همایش تخصصی توسعه کشاورزی استانهای شمالغرب کشور دردانشگاه پیام نور مرکز مشگین شهر با همکاری سازمان های مرتبط با بخش کشاورزی و سایر ارگان های اجرایی برگزار می شود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهندس محمود میرزائی چلک در پنجشنبه 23 تیر 1390 و ساعت 03:57 ب.ظ [+] | نظرات ()
انتخاب زمان کشت :
قبل از هر اقدامی در مورد کشت خیار ابتدا بهتر است اطلاعاتی از قبیل آمار هواشناسی منطقه نظرات و تجربیات مهندسین کشاورزی و کشاورزان با تجربه و مهمترین مورد قیمت این محصول در بازار کسب کرده و آنگاه زمان کشت را انتخاب نمایید زیرا زمان کشت در بهره برداری محصول تاثیر مستقیم داشته و باعث بالا رفتن روحیه کار و تلاش می گردد. مثلا در مناطق جنوبی کشور زمان کشت از اوائل مهرماه شروع می شود و در خرداد ماه سال بعد برداشت محصول پایان می یابد. و در مناطق شمالی و مرکزی کشور که در آذر ماه و دی ماه دارای هوای ابری و سرد می باشند زمان کشت را به نحوی انتخاب می کنند که این زمان یا آخر فصل برداشت و یا آغاز کشت باشد . به طور کلی زمان هایی که شرایط جوی نامساعد است باید از دوره کشت حذف گردد و اگر چنین کاری صورت نگیرد و زمانهای نامساعد در میان زمان برداشت قرار گیرد کشت با مشکلات عدیده ای روبرو می شود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهندس محمود میرزائی چلک در دوشنبه 20 تیر 1390 و ساعت 11:37 ب.ظ [+] | نظرات ()

اقتصاددانان معتقدند كه رشد كشاورزی برای صنعتی شدن و توسعه كل اقتصاد خیلی مهم (اگر نگوییم پیش نیاز آن) می باشد. با وجود این، بررسی جریان رشد كشاورزی در خارج از پیرامون، مشغله فكری اكثر اقتصاددانان توسعه قرار گرفته است. به طوری كه، هم تغییرات فنی و هم تحولات نهادی كشاورزی به منزله عوامل برون زا در الگوی آنها منظور شده است.

از دیدگاه تاریخی، مساله توسعه كشاورزی، تبدیل بخش كشاورزی ایستا به یك كشاورزی پویای نوین نیست، بلكه سرعت بخشیدن به آهنگ رشد تولیدات كشاورزی و كارایی آن و متناسب ساختن آن با رشد سایر بخش های یك اقتصاد در حال نوین شدن می باشد (دوری از الگوی اجبار به پیشرفت در الگوهای توسعه ای). لذا، یك نظریه رشد كشاورزی باید دیدگاهی از فرآیند رشد كشاورزی ـ طرز تغییر منابع توسعه اقتصادهایی كه در آن میزان تولیدات كشاورزی با نرخ یك درصد و یا كمتر در سال رشد دارند، تا اقتصادهایی كه در آنها تولیدات كشاورزی با نرخ چهار درصد و یا بیشتر در سال رشد می كند ـ فراهم آورد.

در این قسمت، اقدام به بررسی نظریه های توسعه كشاورزی می گردد، نظریه هایی كه به طور صریح و یا تلویحی در نوشته های مربوط به توسعة كشاورزی و توسعة اقتصادی منعكس شده و روندهای آن در قالب یكی از شش روش عمومی تقسیم بندی گردیده است كه شامل الگوهای:

1- بهره برداری از منابع 2- حفاظت منابع 3- محل و موقعیت 4- نشر  5- نهاده های پربازده 6-  نوآوری القایی می شود. باید گفت نگاه به الگوها به منزله مراحلی از جریان توسعه كشاورزی نبوده بلكه طوری طراحی شده اند تا نمایانگر تغییر منابع رشد در جریان توسعه كشاورزی باشند، یادآوری می شود كه در  اكثر كشورها، برای رشد كشاورزی از همه منابع مشخص شده در هریك از الگوهای فوق به شكل تركیبی استفاده می شود.

دقت در الگوهای فوق الذكر بازگوكننده این حقیقت است كه اتخاذ هرگونه سیاست مكان گزینی و فضاسازی جهت ارایه خدمات ترویجی در زمینه كشاورزی و روستایی مستلزم تعیین محوریت مدلها یا الگوهای توسعه كشاورزی است تا بر اساس آن نوع مكان گزینی و فضاسازی بهینه تعیین گردد و بالطبع نوع خدمات ترویجی قابل عرضه و شیوه های ارایه آن مشخص شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهندس محمود میرزائی چلک در سه شنبه 7 تیر 1390 و ساعت 12:47 ب.ظ [+] | نظرات ()
»» مساحی و نقشه برداری با کمترین خطا در کمترین زمان بدون مراجعه به زمین زراعی»» چرا زنبورها پس از نیش زدن می میرند ؟»» خواص دارچین چیست؟»» زنگ زرد»» NOD32 Antivirus v5.0.84.0»» معجزه خداوند در قرآن کریم سبب گرایش دانشمند مشهور آمریکایی به دین اسلام»» فراخوان مقاله اولین همایش تخصصی توسعه کشاورزی استانهای شمالغرب کشور»» کشت خیار گلخانه ای »» الگوهای توسعه كشاورزی»» آزولا»» خواص دارویی گیاه بومادران»» پرورش بن سای bonsai »» تقویم سال 1390»» نحوه كاشت درختان سردسیری (سیب ، مو ، گردو ، گلابى ، زردآلو ، بادام ، هلو)»» نرم افزار خوشنویسی میرعماد»» برنامه مدیریت مطب،كلینیك،درمانگاه ، آزمایشگاه و پذیرش بیمارستان و تهیه دیسكت بیمه»» NOD32 Update backupper V 0.1»» شطرنج محمود میرزائی چلك ورژن 0.1»» مرجع كامل خطاهای مودم»» آبخیز داری»» چکیده مقاله»» کشاورزی دقیق چیست ؟ »» کاربرد سیر درصنایع رب گوجه»» سبزی بولاغ اوتی خاصیت ضد سرطانی فوق العاده دارد»» بزرگترین حشرات دنیا»» عجیب‌ترین پروژه مهندسی کشاورزی جهان»» کشف خواص کنگردر پیش گیری ازگرفتگی عروق»» جزوه درس کانل های آبرسانی»» زنگ زرد گندم »» اندازه گیری رطوبت (Hygrometer)
Copyright © 2007- www.avasabz.tk

بورس لباس زنانه ماوی
نظر شما در مورد مطالب سایت؟

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic